Telefon: (+90) 216 304 26 15- (+90) 216 304 26 17

Pansuman Değil, Bakım: Vinçmak Yeni Servis Alanında

Haber Detayları

Pansuman Değil, Bakım: Vinçmak Yeni Servis Alanında

Son dönemdeki atılımlarıyla personel altyapısını geliştiren ve hizmet kapasitesini artıran Vinçmak, yeni servis alanı ve genel merkeziyle faaliyetlerini hızlandırıyor

Servis, yedek parça ve revizyon konusunda kaldırma ekipmanları sektörüne hizmet veren Vinçmak, Kocaeli Çayırova'daki yeni servis ve genel merkez binasıyla hizmet kalitesini artırmayı amaçlıyor. Gelişmiş servis ve revizyon hizmetlerinin yanı sıra Hirschmann, Pat Krüger, Fabercom, IED, Technoweigh, NBB gibi önemli markaların Türkiye satış temsilcisi olan firma; 1000 metrekare kapalı servis hangarı, tavan vinçi, analiz sistemleri ve diğer prosesleriyle sektöre hizmet verecek.

 
Servis kökenli firma
Vinçmak'ın servis kökenli olduklarını hatırlatan Vinçmak Genel Müdürü İsmail Aydınoğlu, 1980'li yıllarda Grove yetkili servisi olarka çalıştıklarını, dolayısıyla temellerini oluşturan “servis” alanına yatırım yaptıklarını ve bu işi kotaracak önemli bir servis ekibi oluşturduklarını söyledi. Türkiye sektörünün ihtiyacı olduğu “detaylı” servis hizmetini yeni alanlarında vereceklerinin altını çizen Aydınoğlu, sözlerine şöyle devam etti; “Her türlü hareketli vinç için hizmet verebiliyoruz. Ayrıca piyasada eksikliğini hissettiğimiz şase imalatı konusunda profesyonel kadromuzla faaliyet gösteriyoruz. Mühendisler kontrolünde analizler yapılarak, malzeme ve bom kaynaklarında iyileştirmeler ve yenileştirmeler gerçekleştiriyoruz. Kısacası; servisimize bir vinç geldiği zaman şasesi, kaynak kalitesi, elektriği, elektroniği, kontrol sistemleri, boyası vs gibi revizyonlardan geçerek anahtar teslimatı gerçekleşecek.”

“Sektör bunu hakediyor”
Büyük bir kapalı alanlarının olmasının büyük avantaj olduğunu yineleyen İsmail Aydınoğlu, her türlü hava koşulunda rahatlıkla çalışabildiklerini ve kapalı alanda çalışmanın özellikle elektronik donanımlar için hayati bir önem taşıdığını söyledi. Geniş ve kapalı alanın yanı sıra tavan vinçinin de birçok kolaylık sağladığını kaydeden Aydınoğlu, kısa bir süre önce gelen kazalı bir araç üstü vinçin tüm mekanik ve elektronik bakımlarını yaptıklarını ve böyle bir alan olmadan mevcut kış şartlarında bu bakımların yapılmasının mümkün olmadığını söyledi. “Servis alanımızı mekanik ve elektronik olarak ikiye ayırdık” diyen Aydınoğlu, bu bölümlerde laboratuvar mantığıyla çalışan elemanlarının olduğunu, dolayısıyla makinenin her detayını hesaplayabilecek bir ortam hazırladıklarını vurguladı. Aydınoğlu şöyle devam etti; “Bu sektörde bakım hizmetlerinin geri kaldığını ve milyonluk makinelerin çok düşük kalitede ve ortamlarda tamir edilmeye çalışıldığını biliyoruz. Hatta; ben buna bakım değil, pansuman diyorum. Bu iyileştirme değil, daha çok arızalara sebebiyet veriyor. Bu zihniyetin artık değişmesinin vakti.”

Kalifiye kadro
Servis alanını profesyonel bir ortama taşıyan Vinçmak, uzun yıllar yetersiz atölyelerde çalışmanın getirdiği zorlukları aşarak, çok daha profesyonel hizmet vermeye başladı. Son yıllarda detaylandırdıkları hizmetlerinin artık çok daha güçlenceğini belirten İsmail Aydınoğlu, kısa bir süre içinde 4 kademe bomlu teleskobik vinç bakımı yapacaklarını ve bakım dahilinde hidrolik bom keçeleri ve elektronik sistem revizyonlarını yapacaklarını ifade etti. 2016 yılında ikinci el olarak Türkiye'ye birçok jumbo platform girişi olduğuna da değinen Aydınoğlu, özel makineler olan jumbo platformlar için hizmet verebilecek altyapıya sahip olduklarını dile getirdi. Aydınoğlu; “Genel anlamda yetkili servisliğini yapacağımız marka arayışlarımız da var. Hatta birkaç önemli firma ile görüşüyoruz. Hem yeteneklerimizi, hem tecrübemizi, hem de kapasitemizi yetkili servis alanında kullanacağız. Kaynak, elektrik, elektronik ve mekanik konularında iddialıyız. Kadromuzda 2 tane elektronik, 1 tane mekatronik, 1 tane makine mühendisi ve 6 tane teknik elemanımız bulunuyor” şeklinde konuştu.

Scheuerle servis desteği
Vinçmak Scheuerle ve Kamag markalarına olan servis hizmeti vermeye başladı. Hem Almanya, hem de markanın Türkiye temsilcisi Arkun Metalurji ile beraber çalışan Vinçmak personeli, kısa bir süre önce makineler hakkında Almanya'da detaylı bir eğitim aldı. Gemak firmasın ağırlığı 1.200 tonu bulan köprü ayaklarını taşımak için 4 tane taşıyıcı ve 2 tane Scheuerle SPMT aldığını kaydeden İsmail Aydınoğlu, bu ekipmanların pahalı ve çok özel olduğunu, dolayısıyla düzenli servis sağlamak adına görevi üstlendiklerini belirtti. “Makinelerin durmasının 3. Köprü inşaatının da aksaması anlamında geliyordu” diyen Aydınoğlu, servis anlamında bazı taahhütler verdiklerini de kaydetti. Aydınoğlu sözlerine şöyle devam etti; “Bu sene birkaç firmayla daha çalışmalarımız olacak. Scheuerle ve Kamag ile ilgili çok karışık gözüken bazı algoritmalar var. Biz bu algoritmaların hepsine hakimiz. Dolayısıyla makine ilgili olacabilecek tüm arıza ve bakımların üstesinden gelebiliyoruz. Sonuç olarak Scheuerle ve Kamag üzerinde uzmanlaştığımız iki marka konumuna geldi.” 

 

 

Tags: Pansuman Değil, Bakım: Vinçmak Yeni Servis Alanında Fuarlar Makinastore Fuar Röportaj ve Söyleşi Uygulamalar Web Sayfamız Güncellenmiştir. Yönetim Kurulu Başkanının Mesajı Katalog Talebi Sertifikalar Tadano Yedek Parça Terex Yedek Parça

Hizmetlerimizden Bazıları

Blog Haberleri

Müşteri Hizmetlerimiz

Bize ulaşmanız halinde destek ekimiz tüm sorularınızı yanıtlayacaktır.

Destek Ekibimiz
Hızlı İltişim Bize Yazın
ŞİRKET PROFİLİ

Kaan Makina | Moment Kontrol Yedek Parça | Vinç Yedek Parça

Sürekli olarak büyüme sağlayan firmamız geçmişten günümüze uzman kodrosu ve deneyimli çalışanları ile siz değerli müşterilermize hizmet vermekten mutluluk duyar. 

Devamını oku...

Son Eklenen İçerikler
© ». Copyright 2017 © KAAN MAKİNA